Zrod Železného muža

Toto je post Mateja Mazáka, ktorý vytvoril výtvarný návrh Železného muža.

 

Osobne som bol zo Železného muža nadšený už od začiatku. Vždy som totiž túžil navrhnúť filmového “záporáka”, takže sa mi teraz splnil sen. 

Železný muž vznikal krok za krokom transformovaním skíc, inšpirácií a vízií ar directora Petra Budinského až do podoby, ktorá sa najviac hodila pre hlavného záporného hrdinu a zároveň zapadala do vizuálneho konceptu celého projektu.

Na úplnom začiatku mojej práce stál klasický “automaton”, ktorý je zvonku lesklý a hladký, ale vnútri ukrýva komplikovaný mechanizmus tvorený ozubenými kolieskami a hodinovými strojčekmi. Pre zachovanie vizuálneho konceptu bolo veľmi dôležité vytvoriť prvky opotrebovania, hrdzu, rôzne zvary či nity, aby boli z návrhu zrejmé ničivé účinky času. 

Snažil som sa pretransformovať príbeh tejto postavy do skíc a urobil som ich naozaj veľa kým sa mi podarilo nájsť správnu formu a štruktúry. Potom som svoju prácu presunul do počítača a začal som Železného muža “budovať” od základov. Každý malý detail, každá textúra, skrutka po skrutke, až kým nebol na svete.

 

Najzložitejšie bolo pravdepodobne zachovať vizuálnu atmosféru celého projektu a chvíľu mi trvalo, kým som sa do toho dostal. Považujem to však za prirodzené, keďže bola toto prvá postava, ktorú som do filmu Srdce Veže urobil. Toto je teda finálny výtvarný návrh Železného muža.

 

S výsledkom svojej práce som teraz spokojný a teším sa na tvorbu ďalšej postavy (už čoskoro.

 

No Comments