Naše Srdce vo Švajčiarsku

Tento post pripravila Eva Pa

Na začiatku Septembra sme s našim projektom Srdce Veže cestovali do švajčiarskeho mesta Baden, malého kúpeľného rezortu blízko Zürichu. A nebola to len taká obyčajná cesta.

 

Baden, fotografia Evy Pa

Boli sme pozvaní na Medzinárodný festival animovaných filmov Fantoche. Tento festival pre nás nebol neznámy, pretože ho navštevujeme takmer každý rok. A tak sme sa tam vybrali aj na jeho 13. ročník, aby sme prezentovali náš film Srdce Veže vrámci festivalovej sekcie “Coming soon”.

 

Vizuál festivalu Fantoche

Na našu prezentáciu sme sa veľmi tešili, rovnako ako na program festivalu s focusom na poľskú animáciu. Hlavne sme sa však tešili na stretnutie s našimi švajčiarskymi kamarátmi Frankom Braunom (ktorý je mimochodom zakladateľom festivalu Fantoche a v súčasnosti je členom rady festivalu) a Kristin Irion (spolumajiteľkou grafického štúdia, ktoré vytvorilo vizuál festivalu). Na festivale mal navyše premiéru Frankov nový film Islander’s Rest, spolurežisérom ktorého bol Claudius Gentinetta.

 

Frank Braun a Peter Budinský, fotografie od festivalu Fantoche a Evy Pa

Nakoniec sa nám podarilo stať sa “higlightom” programu dňa. Kurátorom sekcie “Coming soon” bol Erik Van Drunen. Práve na tejto medzinárodnej pôde sme prvýkrát odprezentovali naše nové vizuály postáv a prostredí a taktiež animačnú technológiu. Predstavili sme aj jeden z prvých merchandisingových produktov – pexeso.

 

Fotografie z prozenetácie od festivalu Fantoche

Kurátor Erik vybral do sekcie “Coming soon” ešte ďalšie dva projekty. Švajčiarsko-francúzsku koprodukciu Young Perez od režiséra Francka Van Leeuwena a poľsko-španielsku koprodukciu Another Day of life od režisérov Raúla de la Fuentea a Damiana Nenowa. Oba filmy balansujú na hranici animovaných dokumentov. Z bohatého programu festivalu Fantoche sme si ešte pozreli filmy Long Way North od Rémiho Chayé a The magic mountain od Ancy Damian. Veľkým prekvapením bola pre nás švajčiarska sekcia, nie len v medzinárodnej, ale aj v domácej súťaži. Výber filmov bol plný vynikajúcich príbehov a silných vizuálov a animácie.

 

Obrázky z filmov Queen Bum, Ivan’s need a Long way North

Teraz sme už späť doma, pracujeme na Srdci Veže a už teraz sa tešíme na budúci ročník! Ďakujeme, Fantoche!

No Comments

Post a Comment